1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Čtvrtek, 03 Listopad 2016 11:36

Workshop kyberšikana

Napsal(a) 

Dne 24.října 2016 se na Magistrátu města Děčín v malé zasedací místnosti konal workshop koordinační skupiny Rodiny, děti a mládež. Tématem workshopu byla v poslední době často diskutovaná kyberšikana.

Jako první host vystoupila Tereza Dundáčková ze spolku Change it!, který vede projekt Nenech sebou zametat!. Návštěvníkům workshopu představila Úmluvu o právech dítěte, kde představila i možnosti seznámení dětí o jejich právech zábavnou formou. Poté se přestoupilo na samotnou kyberšikanu, seznámení se základními pojmy vztahujícími se k tématu kyberšikany, co pojem kyberšikana vyjadřuje, a také jaké důsledky může mít.

Terezu Dundáčkovou vystřídal Mgr. Vladimír Vácha, lektor primární prevence a externí lektor Národního centra bezpečnějšího internetu (Saferinternet.cz), který svým příspěvkem vtáhl účastníky do pocitů osoby postihnuté kyberšikanou. Interaktivní formou představil postup při setkání s kyberšikanou a přiblížil i případy z praxe.

Pro představení možnosti preventivních programů vystoupil Vlastimil Vébr s kolegyní Míšou Markovou, Preventivní pořady Divadla „VeTři“. Preventivní pořady jsou vhodné pro děti mateřských i základních škol. Prostor pro představení činnosti nevyužili přednáškou, ale dějem, který nenásilnou a hravou formou vtáhl účastníky do děje.

Věříme, že účastnicí si sebou odnesli mnoho užitečných informací, které využijí ve své činnosti prevence a podpory již postihnutých kyberšikanou.

Jana Braunštejnová

Manažerka KS Rodiny, děti a mládež

Přečteno: 433 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...