1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 01 Březen 2017 09:38

Únor ve Službách pro seniory

Napsal(a) 

Měsíc únor je sice nejkratším měsícem, ale na kvantitu a kvalitu programu pro seniory na Kamenické ulici to nemělo vliv.
Na začátku měsíce jsme se sešli v jídelně na hodinovém promítání fotografií z většiny akcí pro klienty za rok 2016, projekce byla doplněna komentářem, o jakou akci šlo, pro ty, kteří si již přesně nevzpomněli, nebo v ten čas ještě nebyli našimi klienty. Zároveň jsme si kolektivně zavzpomínali na blízké, kteří již bohužel nejsou mezi námi.


Druhou, a asi nejvíce kladně hodnocenou akcí, bylo hudební vystoupení – Duo Pavel & Renata. Toto duo znají naši klienti velice dobře, protože nás navštěvují pravidelně. Zahráli nám nejen k poslechu, jak je tomu ve většině případů, ale nečekaně i k tanci, protože jejich skladby a atmosféra byla takové povahy, že strhla posluchače i k nečekané spontánní taneční aktivitě. Celá akce byla v duchu karnevalovém, a kromě vyzdobené jídelny bylo možno spatřit i několik klientů, kteří se drželi tématu akce.
Celý měsíc uzavřela odborná přednáška o trénování paměti, kterou si pro naše klienty připravila Eva Křížová, jež nás navštívila i v minulém roce. Senioři se mohli dozvědět něco více o paměti jako takové, o jejích poruchách a o možnostech trénování. Druhá polovina přednášky byla ještě zajímavější, protože si lektorka připravila i praktické cvičení pro všechny přítomné.
„Pro naše klienty se snažíme vybrat každý měsíc zajímavý, a hlavně pestrý program tak, aby si na své přišlo co nejvíce seniorů. Příští měsíc nás čeká návštěva faráře Vojtěcha Suchého, k Mezinárodnímu dni žen jsme si připravili hudební vystoupení Petra Macka, následovat bude přednáška Evy Kubšové o Adině Mandlové a poslední akcí bude setkání klientů s vedením Služeb pro seniory," doplnila vedoucí sociálně terapeutického oddělení Dita Hornová.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 438 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...

PROCES KP V DĚČÍNĚ

LOGO KPSS

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ

20.11.2018 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
21.11.2018 - Středa - 15:15 Jednání KS OZP
26.11.2018 - Pondělí - 15:00 10.JEDNÁNÍ KS SENIOŘI
27.11.2018 - Úterý - 13:00 Jednání KS Rodiny, děti a mládež
12.12.2018 - Středa - 15:15 Jednání KS OZP

OCENĚNÍ

DŮLEŽITÉ ODKAZY