1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Čtvrtek, 09 Březen 2017 14:15

Agentura osobní asistenční služby z.ú.,nabízí službu občanům města Děčína.

Napsal(a) 

Agentura osobní asistenční služby z.ú., Teplická 26/25, Děčín IV- Podmokly - nabízí službu osobní asistence občanům města Děčína.
Jedná se o terénní službu, kdy osobní asistent dochází za osobou, která má sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního či tělesného postižení, nebo z důvodu vysokého věku, a která chce žít ve svém přirozeném sociálním prostředí. Dopomáhá jí zvládat úkony, které potřebuje ke svému životu, a které by dělala sama, kdyby jí to zdravotní stav dovolil.


Osobní asistenci poskytujeme od 6 let věku dítěte až po seniory, bez omezení místa a času, tedy 24 hodin denně, a záleží jen na uživateli služby, jakou péči a v jakém rozsahu ji chce využít. Osobní asistenci lze poskytnout jak v domácnosti uživatele služby, tak v domácnosti pečující rodiny, která musí chodit do zaměstnání.
Nabízíme také asistenci přímo ve škole pro děti se specifickými požadavky. Osobní asistent dítě doprovází do školy i ze školy, dopomáhá mu se sebeobsluhou během vyučování, doprovází ho na kulturní a sportovní akce atp.
Specifikem osobní asistence je, že každý uživatel služby má svého asistenta.
Osobní asistent je vlastně pro tyto osoby pomocnou rukou, nohou, uchem, okem, ale i mozkem. Dopomáhá člověku dělat ty úkony, které on již sám plně nezvládne. Například pomoc při osobní hygieně, pomoc při zajištění, přípravě a podávání stravy, při chodu domácnosti, při obstarávání osobních záležitostí. Chodí společně k lékaři, na procházky, nákupy, po konzultaci s rehabilitačním pracovníkem provádí nácvik motorických schopností a dovedností (cvičení, chůze o berlích apod.).
Jedná se o službu hrazenou.
Součástí služby je bezplatné základní sociální poradenství.
Jsme zapojeni v Komunitním plánu města Děčína.
.
Sídlo agentury se nachází na Teplické ulici 26/25, Děčín IV- Podmokly.
Provozní doba pro veřejnost: PONDĚLÍ 8:30 - 16:30
STŘEDA 8:30 – 16:30

Bližší informace o naší službě najdete na www.asistencedc.cz
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .,
telefonní kontakty na ředitelku 723 123 050 a sociální pracovnici 724 588 257

Eva Zaiptová
ředitelka

Přečteno: 551 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...