1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 113
Čtvrtek, 29 Červen 2006 07:00

Workshop na téma „Realizace komunitního plánu“

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

dscf0842

Dne 28.června.2006 se od 13.30 hod. uskutečnil workshop na téma „Realizace komunitního
plánu“ v budově Magistrátu města Děčín, ul. 28. října 1155/5 v Děčíně 1.

Workshopu se zúčastnili všichni manažeři, členové iniciačního týmu procesu komunitního plánování, supervizor projektu PaedDr. Michal Slavík, zástupce realizačního týmu projektu a 13 poskytovatelů sociálních služeb.
Jednalo se o workshop společný pro všechny koordinační skupiny a v jeho rámci byly zodpovězeny otázky, které nadefinovaly jednotlivé koordinační skupiny během svých jednání. Otázky byly směřovány na p. Michala Polesného, který je supervizorem v oblasti procesu komunitního plánování v Děčíně.
Workshop zahájila a řídila hlavní koordinátorka procesu komunitního plánování Ing. Dagmar Vávrová. Vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ing Renata Grešíková úvodem zhodnotila etapu přípravy a tvorby 1. komunitního plánu sociálních služeb města Děčína. Poděkovala všem poskytovatelům a jednotlivým manažerům koordinačních skupin, kteří se podíleli na tvorbě tohoto materiálu. Dále zmínila získání finanční podpory z prostředků SROP v rámci programu Podpora sociální integrace v regionu Ústeckého kraje na projekt „Komunitní plánování sociálních služeb města Děčína“. Závěrem úvodního slova byl sdělen důvod časového posunu schvalování materiálu představiteli města. Z důvodu legislativní změny bude 1. komunitní plán předložen ke schválení zastupitelům města v září tohoto roku, jelikož se Město Děčín stává od 1. 7. 2006 Statutárním městem Děčín, nebylo by ku prospěchu věci dát ke schválení materiál před touto zásadní změnou.
Dle dalšího bodu programu předala Ing. Vávrová Dagmar informaci o získaní finančních prostředků Evropské unie na projekt „Komunitní plánování sociálních služeb města Děčína„  z prostředků SROP.
V hlavním bloku workshopu hovořil Michal Polesný o další činnosti v rámci procesu komunitního plánování, o realizaci a naplňování stanovených cílů a opatření, kontrole a
vyhodnocování procesu. Byly zmíněny chyby, ke kterým došlo v jiných městech, kde proces selhal nebo o městech, kde komunitní plánování nedopadlo optimálně. Na závěr bylo diskutováno nad formou
tvorby střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Ústeckého kraje.
V závěrečné diskuzi se hovořilo na téma zajištění chybějících služeb ve městě externími poskytovateli a možnosti konkurence poskytovatelů.
Věříme, že workshop splnil očekávání a dal všem zúčastněným odpovědi na jejich otázky.

Ing. Vávrová Dagmar
hlavní koordinátorka komunitního plánování

Přečteno: 1943 krát Naposledy změněno Pátek, 03 Červen 2011 12:20

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...