Chyba
Vytisknout tuto stránku
Čtvrtek, 14 Říjen 2010 06:28

Mapování bariér města zahájeno

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mapovani_10_1

Po několikaměsíční přípravě zahájila pracovní skupina v souladu se schválenými cíli 2. komunitního plánu sociálních služeb mapování bariér našeho města.

Skupina složená ze zástupců koordinační skupiny Osoby se zdravotním postižením dne 7. října 2010 zmapovala stávající bariéry na první ze stanovených páteřních tras městem. Jedná se o nejfrekventovanější komunikaci našeho města, která vede od budovy magistrátu města v Děčíně IV k autobusovému a vlakovému nádraží. Dále přes Labské nábřeží a končí na Starém Městě za mostem na Náměstí 5. května. Pracovní skupina se zaměřila na vyhledání, popis a zdokumentování bariérových míst. Zmapovány byly překážky na veřejně přístupných komunikacích s prohlídkou budov úřadů a institucí sídlících na hlavní trase a dále přilehlých budovách veřejných služeb.

V průběhu mapování budou vždy zohledněny potřeby hned několika cílových skupin, a to osob s tělesným postižením, osob se zrakovým postižením a osob se sluchovým postižením. Odstraňování bariér se však dotkne, pozitivně ovlivní a usnadní pohyb po městě i seniorům, rodičům s malými dětmi v kočárku či lidem s dočasným omezením pohybu v poúrazovém stavu.
Naším cílem je zpracovat studii „Děčín – město bez bariér“, ve které bude vedle pořízené fotodokumentace i doporučení nejvhodnějšího způsobu řešení jednotlivých zjištěných bariér.

Mapovani_10_2

Přečteno: 1883 krát Naposledy změněno Čtvrtek, 14 Červenec 2011 06:30

Nejnovější od