1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 113
Čtvrtek, 18 Srpen 2011 05:46

Transformace pobytových služeb

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

logo_CSS_zelene

 

 

 

 

 

Dne 11. července 2011 se uskutečnilo jednání sociálně zdravotní komise. Centrum sociálních služeb, p.o. Děčín prezentovalo svůj návrh na řešení situace DOZP Horní Žleb. Komise zhodnotila návrh CSS na řešení situace jako velmi přínosný,  zejména ocenila vznik nové služby chráněné bydlení, která významně přispěje ke kvalitativnímu posunu v životě klientů Komise se rozhodla návrh podpořit a doporučí ho radě města ke schválení.

Bylo konstatováno, že i přes dosavadní údržbu objektů tohoto zařízení, která každoročně vyžaduje nemalé množství finančních prostředků, je současný stav domova naprosto nevyhovující a není možné zde nadále setrvat. CSS proto navrhuje stávající budovy opustit s tím, že objekt bude vrácen do majetku města a poté nabídnut k prodeji. Klientky domova by byly na dočasnou dobu přesunuty do objektu na Starém Městě, kde také vznikne v docházkové vzdálenosti Centrum denních služeb. Dalším krokem bude získání několika bytových jednotek, které budou fungovat jako chráněné bydlení pro klientky, ktere usilují o co možná největší samostatnost, k jejich začlenění do běžného života.  Zrušením služeb, které nyní zajišťuje Domino Děčín, bude možné tento objekt využít pro klientky, které vyžadují zvýšenou péči. Zrušené služby nabízí prostor neziskovýmh organizacím.

Tyto zásadní změny, které má CSS Děčín v úmyslu realizovat, jsou plně v souladu s trendem integrace zdravotně postižených osob do společnosti a zároveň vyhovují náročným standardům pobytových sociálních služeb. Navrhované řešení skýtá i potřebný ekonomický efekt, spočívající v úspoře finančních prostředků, které jsou na provoz zařízení vynakládány.


Přečteno: 1949 krát Naposledy změněno Středa, 07 Září 2011 11:20

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...