1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 181
Pondělí, 30 Květen 2016 07:26

Senioři navštívili děčínskou knihovnu

Napsal(a) 

Mezi záliby mnoha klientů Domova pro seniory (Centrum sociálních služeb Děčín, p.o.) patří četba knih, časopisů, či novin. Zejména těm byla tedy nabídnuta možnost návštěvy děčínské knihovny se zajímavým výkladem jednoho ze zaměstnanců a prohlídkou prostor knihovny.

Po příchodu do objektu se nás ujala Eva Kubšová, vedoucí dětského oddělení. Dozvěděli jsme se nejenom spoustu zajímavostí o instituci samotné, zejména pak o nové stavbě, kterou někteří klienti navštívili vůbec poprvé, ale také jsme nahlédli do tajů knihovnického řemesla. „Seniory zajímaly i konkrétní tituly knih, zejména ty, které si pamatují z dob svého dětství a mládí, proto jsme se pokusili je pro ně vyhledat v naší databázi,“ řekla Eva Kubšová. Klientům také zjednodušeně vysvětlila i systém označování a výpůjčku knih.

Po prohlídce dětského oddělení vedla další cesta do hlavní půjčovny, kde jsme měli jedinečnou možnost i krátce nahlédnout do míst, která nejsou normálně veřejnosti přístupna. „V mládí jsem navštěvovala ještě tu starou knihovnu v Podmoklech, po dnešní návštěvě jsem překvapena, jak moc se služby knihovny rozšířily, moc se mi to líbí,“ zkonstatovala Helena Groszová, jedna z návštěvnic.

„Ještě jednou moc děkujeme Evě Kubšové za její čas, vstřícnost a skvělý výklad. Budeme se těšit na další budoucí návštěvu,“ zakončila Dita Hornová, vedoucí sociálně-terapeutického oddělení Domova pro seniory.

 

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 670 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO