1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 181
Čtvrtek, 23 Červen 2016 06:24

Senioři mají rádi pétanque

Napsal(a) 

Hru pétanque v dřívějších letech znali především ti, kteří navštívili Francii, tady vždy byla velmi oblíbená a rozšířená. Vzpomeňme jen na četníka ze Saint Tropez. Tuto hru si oblíbili i naši klienti z Domova pro seniory (Centrum sociálních služeb Děčín, p.o.). Po revitalizaci parku okolo objektu vzniklo i zbrusu nové hřiště na pétanque, na kterém tuto hru pravidelně hrajeme.

Každý rok v červnu probíhá pravidelně v DOZP Brtníky pétanque turnaj pro různá zařízení poskytující sociální služby. I letos jsme s radostí přijali jejich pozvání. Jedná se o fyzicky poměrně náročnou akci, protože celý turnaj probíhá venku a hodně záleží na aktuálním počasí. Pro seniory to znamená celodenní pohyb v terénu, náš obdiv má především jedna z našich klientek ve věku 93,5 let.

V letošním roce jsme se umístili velice dobře, snad i nejlépe za celou dobu pořádání turnaje, a to na pátém místě z celkem šestnácti týmů. „Pétanque mě baví, sice trénujeme, ale je to hodně i o náhodě (jak se ten den člověk cítí, jaké je počasí apod.). Turnaj se mi líbí, je tu příjemná atmosféra a navíc celou akci beru i jako výlet mimo Děčín,“ popsala své dojmy jedna z účastnic, paní Vlčková.

„Další podobnou akcí bude na konci července přímo v našem zařízení turnaj v pétanque mezi jednotlivými družstvy klientů Domova pro seniory na Kamenické ulici,“ doplnila jedna ze zaměstnanců sociálně terapeutického oddělení Věra Pourová.

 

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 687 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO