1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 181
Úterý, 12 Červenec 2016 05:12

Zooterapie v Domově pro seniory

Napsal(a) 

Letošní zooterapie pod vedením Jitky Flachsové v Domově pro seniory probíhala trochu netradičně. Uskutečnila se poprvé v nově revitalizovaném parku Domova pro seniory v příjemném prostředí velkého zahradního altánu, i počasí ten den bylo téměř jako na objednávku. Nejzásadnější novinkou bylo pozvání dětí s doprovodem z MŠ Riegrova (třída Včeličky a Sluníčka). „Moc jsme se těšili, že v rámci jedné příjemné aktivity propojíme několik generací,“ poznamenala vedoucí oddělení sociálně terapeutického Dita Hornová.

Jitka Flachsová ve spolupráci s dcerou Ladou si s sebou přivezly psy, které naši klienti dobře znají z pravidelné canisterapie, bílou fretku a roztomilé morče. Děti se seniory měly možnost si zvířátka pohladit, vzít do náruče, odměnit piškoty. Jitka Flachsová ke každému zvířátku pověděla základní informace, co se chovu a stravování týče. Nejvíce pozornosti u dětí a seniorů vzbudila ukázka toho, jak jsou pejsci vycvičeni k povelům a pokynům cvičitele.

V další části společné akce děti příjemně překvapily naše seniory pěveckým vystoupením a předáním vlastnoručně namalovaných obrázků, které jim přinesly na památku. Mimo těchto obrázků jsme děti požádali o zpestření okolí Domova pro seniory, rozdali jsme jim křídy a mohly na příjezdovou cestu namalovat cokoli podle své fantazie.

Abychom i my naší vzácné návštěvě nějak poděkovali, připravila si pro ně jedna z kolegyň překvapení v podobě látkových panenek. Tyto panenky ušité z bílé textilie ozdobené barevnou mašličkou si každý školáček mohl odnést domů k následnému vybarvení a dotvoření.

Do celé akce se aktivně zapojil i vedoucí střediska Jiří Hatlapatka. „Jsem moc rád, že v revitalizovaném parku mohou probíhat akce tohoto typu, jedná se o první velkou společenskou akci pro klienty. Ještě více mě těší, že premiérovou akcí je zrovna zooterapie, při které mají šanci se setkat senioři s dětmi a užít si navíc i přítomnost zvířátek.“

Rádi bychom poděkovali Jitce Flachsové a její dceři Ladě za realizaci zooterapie a MŠ Riegrova za jejich návštěvu.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 685 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO