1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 181
Středa, 19 Říjen 2016 07:27

Duo Ruggieri nadchlo klienty v Domově pro seniory

Napsal(a) 

„Hudba oživuje ducha a okřídluje myšlenky“. Myšlenka slavného filozofa Friedricha Nietzscheho nabyla významu při vystoupení Dua Ruggieri, které nadchlo všechny diváky z řad klientů Domova pro seniory (CSS Děčín, p.o.). Krása hlasu tenoristy původem z Itálie Giancarla Ruggieriho a ladné pohyby jeho manželky, klasické baletky Soni Ruggieri, okouzlily každého v plně obsazené jídelně, která se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v koncertní jeviště.

Během téměř hodinového vystoupení si senioři mohli vychutnat známé italské, francouzské a španělské písně, americké písně známé z filmového plátna, operetní árie, neapolské populární písně, či ukázky vážné hudby.

„Když jsem na jaře tohoto roku obdržela nabídku paní Ruggieri, trochu jsem zpočátku váhala, protože nikdy předtím v našem zařízení nebylo pěvecké vystoupení vážné hudby doplněné baletem. Obávala jsem se, zda podobný druh kultury osloví naše seniory. Reference ale byly více než kladné, toto duo běžně vystupuje na večerních koncertech pro divadla a koncertní společnosti, v lázních, pro ZŠ v ČR a Německu, na koncertech pro Domovy seniorů (např. v Drážďanech, Berlíně a Freibergu),“ vyjádřila se vedoucí sociálně terapeutického oddělení Dita Hornová.

„Jsem velice dojata z celé proběhlé akce. Od té doby, co zde žiji, jsem byla na mnoha různých vystoupeních pořádaných Domovem pro seniory, ale vždy se jednalo o jiný hudební žánr, který se mi sice zamlouval, ale při tom dnešním jsem měla nadšením až husí kůži,“ okomentovala jedna z klientek Domova pro seniory, paní Eugenie Krejzová.

Na přání naprosté většiny klientů jsme si Duo Ruggieri zamluvili i na příští rok.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 886 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO