1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 181
Středa, 23 Listopad 2016 09:45

Hudba i vzpomínání v Domově pro seniory

Napsal(a) 

Málokdo z nás má možnost poslechnout si ty nejznámější melodie z tuzemských i zahraničních filmů v houslovém podání za doprovodu klavíru. Naše klienty z Domova pro seniory na Kamenické ulici (Centrum sociálních služeb Děčín, p.o.) přišlo kulturně obohatit deset studentů Základní umělecké školy v Děčíně s doprovodem paní profesorky Radky Kulhánkové. Houslisté zahráli v jídelně Domova pro seniory za klavírního doprovodu paní profesorky našim seniorům a svým vystoupením nadchli všechny přítomné. „Měla jsem dojetím slzy v očích,“ popsala své pocity jedna z posluchaček z řad seniorů.

Druhou, neméně zajímavou návštěvou, byli studenti ze Střední zdravotnické školy v Děčíně s doprovodem paní profesorky Juzvákové, kteří přišli na již tradiční reminiscenční (vzpomínkové) povídání se seniory. Zájem z řad klientů o vzpomínání na svá mladá léta byl veliký, během chvíle byla plná jídelna seniorů i studentů a celková atmosféra byla uvolněná a moc příjemná. Seniory těšilo, že se o jejich osudy, v naprosté většině velice zajímavé i dramatické, zajímá generace o tolik mladší.

„Myslím, že mluvím za všechny zaměstnance, že jsme opravdu moc rádi za dlouholetou spolupráci s mnohými děčínskými školami, jejichž žáci a studenti pravidelně přichází potěšit naše klienty,“ poznamenala vedoucí sociálně terapeutického oddělení Dita Hornová.

I na další dny jsou připraveny zajímavé aktivity, například turnaj v kostkách, návštěva klubu seniorů Zlatý podzim, kde proběhne hudební vystoupení, a příští týden se mohou senioři těšit na dopoledne plné soutěží. Do konce roku nás ještě navštíví různé pěvecké sbory, děti z dětského domova a sponzoři z Free Caffé z děčínského OC Pivovar, kteří se rozhodli uspořádat pro naše klienty vánoční sbírku.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 1042 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO