1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Neděle, 30 Červenec 2017 18:16

Úspěšná certifikace v Kontaktním centru

Napsal(a) 

Dne 1. 5. 2005 zahájila Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) proces certifikací odborné způsobilosti služeb pro uživatele drog. Činnosti Certifikační agentury zajišťoval od začátku Národní vzdělávací fond, o.p.s.
Certifikace odborné způsobilosti služeb je posouzení a formální uznání, že daná služba odpovídá stanoveným kritériím kvality, odbornosti a komplexnosti. Jedná se o posouzení služby podle standardů odborné způsobilosti, jehož výsledkem je udělení či neudělení certifikátu o jejich naplnění. Certifikace je nezbytnou podmínkou pro poskytnutí dotace na služby protidrogové politiky ze státního rozpočtu.


O znovunaplnění obecných i speciálních standardů, definovaných RVKPP, se pokusilo Kontaktní centrum již po čtvrté a znovu úspěšně, a to navíc velmi dobře. Zařízení získalo certifikaci na nejdelší možnou dobu, tedy na 4 roky, které jsou pro uživatele služeb zárukou profesionálního poskytování služeb. Proces certifikace je složen z několika kritérií, přičemž naše zařízení získalo téměř maximální počet možných bodů. Platná certifikace je dokladem o naplnění standardů odborné způsobilosti programů protidrogové politiky. Vzhledem k tomu, že RVKPP doporučuje krajům a obcím, aby zohlednily výsledky certifikace při plánování sítě služeb pro uživatele návykových látek a poskytování finančních prostředků na tyto služby z jejich rozpočtů, znamená získání tohoto výborného hodnocení pro Kontaktní centrum zároveň další možnost pro získání finančních prostředků pomáhajících v chodu zařízení.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Mgr. Kateřina Podzimková
Tisková mluvčí
Centrum sociálních služeb Děčín, p.o.

Tisková zpráva

Přečteno: 584 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO