1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 24 Říjen 2018 17:11

Září v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem

Napsal(a) 

Září je bohaté na události nejen pro děti školou povinné, ale i pro naše seniory. První akcí byla hudebně – taneční zábava v senior klubu Zlatý podzim, do kterého jezdíme se skupinkou zájemců 2x v měsíci.Druhý zářijový týden jsme se zúčastnili sportovní olympiády ve Šluknově, kde bylo připraveno velké množství pestrých disciplín jak sportovních, vědomostních, tak i třeba zaměřených na jemnou motoriku (např. šipky, navlékání korálků na čas, vědomostní kvíz apod.). Nakonec z devíti družstev se naši senioři umístili na krásném pátém místě.

Den po výletě do Šluknova následovala přednáška paní Evy Kubšové z děčínské knihovny na téma: Jaroslav Seifert (život a dílo). Přednáška byla obohacena o čtení ukázek z knih od Jaroslava Seiferta, předčítání si vzala na starost bývalá knihovnice paní Kaplanová, která u nás vykonává i dobrovolnickou činnost.

Ve stejném týdnu jsme se vypravili rovněž na zajímavou zemědělskou výstavu na Libverdu, kde si to všichni užili, protože viděli živá zvířata, rostliny a mohli si zakoupit i něco dobrého.

Novinkou ohledně naší nabídky společenských akcí bylo pozvání profesionálního kouzelníka Waldiny, který všechny přítomné ohromil svým kouzelnickým uměním a většina lidí odcházela kroutíc nevěřícně hlavou, jak ta jednotlivá kouzla mohl udělat.

Celý měsíc uzavírala pravidelná čtvrtletní akce: setkání klientů a rodinných příslušníků s vedením DS/DZR, na kterém mají přítomní prostor pro své názory, dotazy, nápady a připomínky. Naopak vedení klienty informuje o novinkách, změnách a různých akcích. Celá akce probíhá při posezení u kávy a domácího zákusku.

 

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Mgr. Kateřina Podzimková, tisková mluvčí Centrum sociálních služeb Děčín, p.o.

Přečteno: 168 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO