1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Neděle, 10 Březen 2019 20:49

Klienti denního stacionáře Domino na cestě za poznáním

Napsal(a) 

V únoru jsme na přání našich klientů navštívili Národní zemědělské muzeum v Praze. Zhlédli jsme unikátní výstavu o historii zemědělství, doplněnou unikátními sbírkovými předměty, modely zemědělských strojů a hospodářských zvířat a v neposlední řadě koloběh hospodářského roku.

V dalších expozicích věnovaných rybářství a myslivosti jsme se seznámili s tím, co dané obory obnáší, co a jak dělá myslivec či rybář během roku. Také jsme si vyzkoušeli různé interaktivní tabule či hry, určovali jsme stopy zvířat, nebo se dozvěděli o tom, jak se projevují, co jedí. Naši klienti získali spoustu nových informací, povídali jsme si společně o tom, co je zajímá, rádi se dozvěděli něco nového. Také nás oslovila sekce věnovaná vodě, vodnímu hospodářství. Dostali jsme odpovědi na otázky, proč jsou povodně, jak vzniká vodní vír a také jsme si ujasnili problém hospodaření s vodou v domácnosti a připomněli si, jak můžeme šetřit naše výdaje i životní prostředí.

Výlety jsou pro naše klienty přínosem nejen v získávání nových poznatků, ale také osvojení společenských návyků, při objednávání obědu, při připlacení, při stolování, při vyhledání dopravního spojení, při komunikaci s veřejností.

Jitka Studená, denní stacionář Domino

 

 

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Mgr. Kateřina Podzimková, Tisková mluvčí

Přečteno: 102 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO