1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Pátek, 12 Červen 2015 08:43

Workshop KS Osoby v krizi

Napsal(a) 

Dne 28. Května 2015 se na Magistrátu města Děčín v malé zasedací místnosti konal workshop koordinační skupiny Osoby v krizi v rámci projektu Od analýz ke koordinaci sociálních služeb v Děčíně. Tématem workshopu byla dobrá praxe v zaměstnávání osob v krizi. Účastnila se celá řada hostů, kteří pohovořili o zaměstnávání osob v krizi nebo zaměstnávání klientů vlastní organizace a po každém z příspěvků následovala diskuse k tématu.

 

Jako první se svým příspěvkem vystoupila Mgr. Boušková z Úřadu práce, oddělení trhu práce, která posluchačům definovala, jaké skupiny populace jsou z hlediska Úřadu práce nazírány jako osoby v krizi či jinak znevýhodněné. Dále popsala jednotlivé nástroje politiky zaměstnanosti v kontextu jejich uplatňování při zprostředkování zaměstnání těmto osobám. Hovořili jsme také o rozdílu registrace na ÚP jako uchazeč či zájemce o zaměstnání a o možnostech, které z toho vyplývají.

Po diskusi, která se týkala především způsobů odhalování nekalých praktik některých poskytovatelů společensky účelných pracovních míst, jsme navázali příspěvkem Bc. Horáka a Petry Hamerské, kteří posluchače seznámili s působením Střediska městských služeb Děčín, s cílovou skupinou, metodami práce a navazujícími úkony pro osoby, které se v projektu osvědčily. V diskusi jsme se zaměřili zejména na proces přijímání nových uchazečů.

Následující příspěvek přednesl Mgr. Cipra z NNO Rubikon, která již od roku 2011 pomáhá osobám po výkonu trestu a se záznamem v trestním rejstříku se zapojením na trh práce. Jedná se o kombinaci sociální práce s komerční sférou. P. Cipra dále posluchačům vysvětlil jakým způsobem Rubikon pracuje s veřejně prospěšnými pracemi, se společensky účelnými pracovními místy i s dotovanými místy z ESF projektů a jaké spektrum služeb svým klientům poskytuje. Následná diskuse se týkala především pobočky Rubikonu v Ústí nad Labem a jejího případného budoucího působení.

S dalším příspěvkem vystoupila Ambasadorka sociálního podnikání, Mgr. Kateřina Malá, která zde reprezentovala sociálně psychologické centrum Mosty a také společnost People planet profit. Informovala tak o činnostech těchto organizací a o inspirativní praxi, které se jim při zaměstnávání osob v krizi podařilo dosáhnout. Také posluchčům předala kontakty na webové stránky, kde se mohou o této problematice dozvědět víc a zjistit aktuální možnosti.

Po diskusi, ve které jsme se věnovali zejména možnostem sociálního podnikání na Děčínsku, se se závěrečným příspěvkem představila Šárka Malevičová za K.S. Jonáš, která posluchače seznámila s průběhem projektu zaměstnávání klientů nízkoprahového denního centra Jonáš a zejména upozornila na rizika a úskalí projektů zaměřených na zaměstnávání osob z cílové populace.

Workshop byl pro členy koordinační skupiny Osoby v krizi jednoznačným přínosem a příležitostí dozvědět se o příležitostech v oblasti zaměstnávání osob v krizi. Pevně věříme, že získanou inspiraci dokážeme uplatnit ve vlastní praxi.

Za KS Osoby v krizi Mgr. Barbora Fleischerová

Přečteno: 1614 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...

PROCES KP V DĚČÍNĚ

LOGO KPSS

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ

20.08.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
28.08.2019 - Středa - 15:15 jednání KS OZP
17.09.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
17.09.2019 - Úterý - 13:30 Jednání KS Rodiny, děti a mládež

OCENĚNÍ

DŮLEŽITÉ ODKAZY