1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Čtvrtek, 01 Říjen 2015 14:41

Policie nabízí psychologickou pomoc obětem trestných činů a obětem mimořádných událostí

Napsal(a) 

S účinností zákona č. 45/2013 Sb. o obětech trestných činů nabízí Policie České republiky obětem trestných činů pomoc krizového interventa. Člověk zasažený trestnou činností, tragickou či mimořádnou událostí může využít pomoci krizového interventa, který poskytuje na místě činu nebo zásahu první psychologickou pomoc či posttraumatickou intervenci. Pomůže se zvládnutím emocí, zprostředkuje informace ohledně vzniklé situace (co se děje, co bude následovat), nabídne kontakty na následnou pomoc, kterou poskytují pomáhající organice, zajistí podporu v nelehké životní situaci. V případě dotazů zodpoví základní informace k policejnímu postupu a nastíní další vývoj policejní práce.


Kdo je krizový intervent ?
Krizovým interventem je policista či policistka, kteří v případě potřeby vyjíždějí na místo činu a poskytují obětem či jejich příbuzným prvotní krizovou intervenci.
Krizový intervent zprostředkovává oběti postižené trestnou činností či jinou mimořádnou událostí v její životní krizi akutní psychologickou pomoc.
Psychologickou pomoc krizoví interventi poskytují zejména obětem a příbuzným násilných trestných činů, obětem zločinu znásilnění, dětem, seniorům, hendikepovaným a dalším ohroženým osobám, které se staly obětí úmyslného trestného činu, obětem nebezpečného pronásledování, rodinným příslušníkům pohřešovaných osob (především dětí) a dále při tragických dopravních nehodách a dalších mimořádných událostech.
Jak se k němu dostat ?
Prostřednictvím policisty, který s Vámi jedná v rámci následků bezprostředně spáchané trestné činnosti, dopravní nehody či jiné mimořádné události. Pokud nabídku neuslyšíte z jeho úst, můžete jej o asistenci krizového interventa požádat sami.
Krizový intervent má k dispozici služební vozidlo, jehož prostřednictvím může vyjet na místo události či na policejní služebnu, kde se nacházíte.
Psychologickou pomoc nabízíme nepřetržitě 24 hodin denně. V pracovní době ji zajišťuje policejní psycholog, mimo ni krizový intervent.

Přečteno: 1284 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...

PROCES KP V DĚČÍNĚ

LOGO KPSS

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ

20.08.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
28.08.2019 - Středa - 15:15 jednání KS OZP
17.09.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
17.09.2019 - Úterý - 13:30 Jednání KS Rodiny, děti a mládež

OCENĚNÍ

DŮLEŽITÉ ODKAZY