1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 07 Červen 2017 17:16

I malý dar je velká pomoc!

Napsal(a) 

Posláním Nízkoprahového denního centra je poskytování denního útočiště, materiální pomoci, hygienického zázemí a podpory při řešení nepříznivé životní situace a návratu do společnosti osobám bez domova přebývajícím v Děčíně a jeho okolí. Osobám, které se v důsledku ztráty domova, nebo způsobem života spojeným s bezdomovectvím, ocitly na okraji společnosti a tuto situaci nedokáží samy účinně řešit tak, aby nedocházelo k dalšímu společenskému propadu, poškození zdraví a ztrátě lidské důstojnosti.


Během roku uvaříme přes 1750 litrů polévky, každý den mají klienti k dispozici čaj nebo šťávu, dvakrát týdně si mohou klienti sami uvařit/upéct, případně si jidlo také odpracovat. Oceňujeme, že si na vaření snaží alespoň část potravin zajistit sami. Každoročně pořádámě pro klienty posezení (Vánoční, Velikonoční, apod.), na které společně s pracovníky připravují tradiční občerstvení. Z toho důvodu je pro nás nejen potravinová pomoc důležitá. Motivujeme klienty k tomu, aby i oni přispěli svými schopnostmi k dobré věci. V nízkoprahovém denním centru proběhlo šití pelíšků a hraček pro pejsky z Městského útulku Děčín, sbírání víček jako pomoc nemocným dětem. Letos vyráběli klienti jarní dekoraci na velikonoční jarmark do mateřské školy.
A co bychom aktuálně nejvíce ocenili?

Aktuální seznam potřebných věcí:
• především trvanlivé potraviny (konzervy, instantní polévky, mouku, cukr,..), ale i čerstvé potraviny a ovoce ze zahrádky
• oblečení (spodní prádlo, ponožky, kalhoty, trička, tílka, obuv...)
• ložní prádlo
• ručníky
• deky
• kuchyňské potřeby
• hygienické potřeby (mýdlo, šampon, sprchové gely, jednorázová holítka,...)
• finanční dary – č. bú 2947673389/0800

Letos budeme slavit desáté výročí nízkoprahového denního centra a uvědomujeme si, že se na původním zařízení podepsal zub času, zejména na denně používaných sprchových boxech a koupelnách, které potřebují nový kabát nejvíce. Akutně potřebujeme novou lednici s mrazákem, pračku, sporák a kuchyňskou linku. Náklad na jejich pořízení se pohybuje nad rámec našich možností, proto nám pomůže finanční dar, materiální pomoc (darování konkrétního vybavení, stavebního materiálu....), dále pomohou zednické, instelatérské a obkladačské práce.

Kde a kdy je možno materiální pomoc odevzdat?
Křesťanské společenství Jonáš, z. s.
Březová 394/60
Děčín 3– Staré město
tel.: 734 330 251
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
PO-PÁ 7:30 – 15:00

Všechny materiální a peněžní dary budou použity na pomoc osobám bez domova.
Předem za všechny dary srdečně děkujeme!
Za tým NDC Mgr. Barbora Pávová – sociální pracovník

Přečteno: 805 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...