1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 09 Červenec 2014 06:55

Červen v Domově pro seniory

Napsal(a) 

Letní měsíce bývají tzv. okurkovou sezónou, co se různých společenských a kulturních akcí týká, což ale neplatí o našich seniorech.

 

První červnovou středu nás navštívila v Domově pro seniory v Březové ulici skupina studentů s doprovodem ze Střední zdravotnické školy, stejně jako v minulých dvou letech přišli studenti zpříjemnit seniorům dopoledne reminiscencí (vzpomínkové povídání). Studenti se rozdělili, tak aby mohli mluvit s co nejvíce klienty, jejich otázky byly zaměřeny na dobu mládí našich seniorů. Senioři mají sice reminiscenci v týdenní nabídce volnočasových aktivit, ale toto vzpomínkové povídání bylo odlišné tím, že ho nevedl zaměstnanec Domova pro seniory, ale samotní studenti, kteří měli o obsah vyprávěného veliký zájem, což udělalo seniorům radost. Klienty potěšil především fakt, že i mladá generace má zájem naslouchat seniorskému vyprávění.

Hned následující den odjela 4členná skupina seniorů s doprovodem do DOZP Brtníky na tradiční turnaj v pétanque. I přesto, že jsme letos neměli možnost tréninku hry pétanque kvůli začátku celkové rekonstrukce objektu Domova pro seniory, tak naši senioři zabojovali natolik, že na konci soutěže získali bronzové medaile a jejich třetí místo je zatím v historii našich účastí na tomto turnaji nejlepším výsledkem.

V dalším týdnu následovala okružní jízda CSS Minibusem po Děčíně, první zastávka byla u budovy A a C Domova pro seniory na Kamenické ulici, která je již v plné rekonstrukci, tak, aby i naši klienti, kteří jsou v současné době v Březové ul. a na Krásnostudenecké ul., měli možnost vidět, jaké změny nastaly cca. 2,5 měsíce od začátku rekonstrukce. Dále se pokračovalo jízdou po Děčíně a Podmoklech, a klienti, kteří měli zájem, se mohli podívat i do nově otevřeného nákupního centra Pivovar.

Ve druhé polovině června se uskutečnilo pravidelné Setkání klientů s vedením Domova pro seniory, na kterém se měli možnost dozvědět většinu novinek od vedoucího střediska a vedoucích jednotlivých oddělení, a v závěru byl prostor pro dotazy, připomínky, návrhy ve formě přátelské diskuze.

I v době letních prázdnin chystáme pro naše klienty pestrou nabídku různých činností, výletů, sportovních aktivit a zábavy.

 

Mgr. Kateřina Podzimková, tisková mluvčí, CSS

 

Více informací o činnosti Centra sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz.

Přečteno: 1026 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...