1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Pátek, 20 Leden 2017 14:10

Přednáška pro seniory – Děčín a Podmokly v proměnách času

Napsal(a) 

S každou návštěvou knihovnice Evy Kubšové v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem (CSS Děčín) na Kamenické ul. přichází nejen dobrá nálada, ale hlavně spousta znalostí převážně z historie.Který rodák z Děčína či Podmokel by se nechtěl dovědět něco málo z historie rodného města, která je navíc doplněna o zajímavé fotografie a obrázky. Samotní senioři si při předešlé návštěvě Evy Kubšové zvolili téma další přednášky: Děčín a Podmokly v proměnách času.

Aktivní zapojení a spolupráce z řad klientů do výkladu a diskuze bylo veliké. V průběhu přednášky se stávalo, že některými znalostmi či poznatky senioři překvapovali samotnou přednášející. Jedna z klientek Marianne Schovancová si na přednášku přinesla i vlastní fotografie z dětství a měla k nim i zajímavý výklad, zavzpomínala především na Podmokly, které jsou jejímu srdci nejbližší.
Samotná přednášející Eva Kubšová svoji návštěvu okomentovala slovy: „Nikdy dopředu netuším, čím mě zdejší senioři překvapí, na každou přednášku se vždy pečlivě připravuji, ale vždy se najde někdo, kdo můj výklad zajímavě doplní. Ze své práce v dětském oddělení městské knihovny jsem zvyklá setkávat se převážně s dětskou klientelou a jsem moc ráda, že mám nyní možnost proniknout díky těmto přednáškám i do skupiny lidí v seniorském věku."
„Za kolektiv oddělení sociálně terapeutického a za naše seniory mohu zkonstatovat, že se již nyní těšíme na další zajímavou přednášku, tentokrát o herečce Adině Mandlové," doplnila Dita Hornová, vedoucí oddělení.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 849 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...