1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 26 Duben 2017 13:11

Březen plný akcí

Napsal(a) 

Duchovní aktivita, hudební zábava, trénování paměti, přednáška o slavné herečce a společné setkání klientů s vedením zařízení – těchto pět různorodých a zajímavých akcí proběhlo během jednoho měsíce pro naše klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici.


Na začátku března navštívil naše klienty, kteří měli zájem o duchovní aktivitu, farář Vojtěch Suchý, SJ. Ve společenské místnosti proběhlo vzájemné seznamování a krátké povídání o životě každého klienta, diskuze byla samozřejmě i o míře zapojení do duchovních aktivit, návštěv kostela, bohoslužeb apod. Seniorům byla návštěva faráře velice milá, a tak bude vzájemná spolupráce probíhat pravidelně jednou za měsíc.
V březnu jsme nemohli zapomenout na Mezinárodní den žen, a tak přesně jsme v tento sváteční den pozvali hudebníka Petra Macka, který si pro naše seniory připravil hodinovou hudební zábavu.
Pro velký zájem ze strany klientů jsme zprostředkovali druhou návštěvu Evy Křížové, která přednášela o různých technikách trénování paměti u seniorů. Přednáška byla doplněna i o zajímavé praktické ukázky a úkoly.
Ti, kteří měli rádi herečku Adinu Mandlovou, si přišli na své díky přednášce o jejím životě od knihovnice Evy Kubšové, která výklad zpestřila i zajímavými publikacemi.
V samém závěru března proběhla poslední akce a tou bylo setkání klientů s vedením zařízení. „Toto setkání je vždy větší společenskou událostí pořádanou v jídelně i s malým občerstvením pro naše klienty, kteří mají možnost vyjádřit svoji míru spokojenosti či nespokojenosti s péčí, volnočasovým programem, stravováním, praním prádla apod. Pozváni byli i rodinní příslušníci, bohužel nakonec dorazili pouze dva," objasnila vedoucí oddělení sociálně terapeutického Dita Hornová. Stejně jako březen, tak i duben bude plný zajímavých akcí.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 412 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...