1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Pondělí, 10 Červenec 2017 16:44

Červnové akce pro seniory na Kamenické

Napsal(a) 

Měsíc červen byl zahájen pravidelným skupinovým setkáním s „naším“ farářem Vojtěchem Suchým.

Druhá červnová akce byla ryze sportovně – soutěžního rázu, protože jsme přijali každoroční pozvání na turnaj v pétanque do DOZP Brtníky. Letos jsme se svým věkově nejstarším týmem sklidili veliký úspěch v podobě získání bronzové medaile.

Třetí červnová akce byla ve znamení setkání více generací a živočišných druhů. Zní to sice prapodivně, ale šlo o velice příjemné setkání našich seniorů v zahradním altánu s dětmi z MŠ Riegrova a Jitkou s Ladou Flachsovými a jejich zvířátky. Děti a senioři vyposlechli povídání o přítomných zvířecích hostech, které bylo doplněno ukázkou schopností canisterapeutických psů. Po ukázce proběhlo obcházení přítomných s jednotlivými zvířátky, která si mohli vzít do náruče a pohladit si je. Ve druhé polovině vystoupily děti se svým pěveckým vystoupením a v samotném závěru nakreslily pro seniory pěkné barevné obrázky.

Předposlední akcí byla návštěva našich seniorů v městském útulku pro toulavá a opuštěná zvířata na Starém Městě. Senioři s doprovodem si nejen prohlédli prostředí celého útulku, ale byla pro ně připravena i velice zajímavá a poutavá přednáška o útulku, jeho historii, současnosti, způsobu odchytu zvířat, či několik smutných i veselých příběhů ze života jejich zvířecích svěřenců.

Poslední červnovou akcí bylo setkání klientů a rodinných příslušníků s vedením Služeb pro seniory, na kterém se probrala témata jako je spokojenost s péčí, volnočasovým programem, praním, vařením apod.

Ani během prázdninových měsíců nechceme v nastaveném tempu zrealizovaných akcí polevit, a tak se mají naši klienti na co těšit.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 449 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...