1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Úterý, 15 Srpen 2017 18:50

Červencové akce pro seniory na Kamenické

Napsal(a) 

Prázdninový čas nemá vliv na kvantitu a kvalitu akcí pro naše klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. Kromě pravidelného a oblíbeného setkání seniorů s farářem Vojtěchem Suchým jsme v našem zařízení uspořádali velkou soutěžní akci, která nebyla pouze pro naše seniory, ale i pro ostatní klienty z Centra sociálních služeb Děčín, p.o., a letos poprvé i pro děti z Dětského domova Krásná Lípa.

Celá akce proběhla v příjemném prostředí revitalizovaného parku, pro soutěžící byly připraveny různé zajímavé disciplíny, takové, aby je zvládly všechny věkové skupiny. A tak připraveny byly ruské kuželky, házení na terč, poznávání známých osobností/skládání stavebnic, věšení prádla na čas a další zajímavé úkoly, které se plnily na různých stanovištích po celém parku. Pro všechny soutěžící bylo připraveno sladké občerstvení. V závěru po sečtení všech bodů proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků s předáním milých cen. Celá akce měla velký úspěch, a tak ji určitě uspořádáme i příští rok.
Dalším zpestřením programu bylo hraní pétanque, který je mezi našimi klienty oblíbený díky své nenáročnosti, a přitom se jedná o zajímavou a napínavou hru.
Již pravidelnou akcí s několikaletou tradicí je návštěva lektorky Aleny Šotolové ze ZOO Děčín v našem zařízení. Součástí více než hodinového programu je projekce nějakého zajímavého dokumentu o přírodě i s výkladem, poté následuje část, kterou mají naši senioři nejraději – setkání s drobnými zvířátky ze ZOO Děčín, při kterém se naši klienti mají možnost o těchto tvorech něco dozvědět nebo si je pohladit.
V brzké době budou moci naši klienti pro změnu navštívit děčínskou ZOO a oplatit tak návštěvu.

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 495 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...