1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Čtvrtek, 28 Prosinec 2017 08:48

Listopadové akce pro seniory na Kamenické

Napsal(a) 

Každoročně realizujeme nejvíce akcí pro naše klienty v prosinci, ale ani v listopadu jsme nezaháleli a pro seniory připravili bohatý program.
Poprvé jsme mezi námi přivítali děti ze ZŠ Malšovice s doprovodem. Prvotním velkým překvapením bylo velké množství upečených i nepečených sladkých dobrot, na kterých si naši klienti pochutnávali během vystoupení.

Děti si pro naše seniory připravily pestré vystoupení, ve kterém zatančily, zazpívaly, zahrály na zobcovou flétnu a na klavír. V závěru nám děti předaly vlastnoručně vyrobené obří srdce z přírodních materiálů. Po vystoupení jsme srdce umístili na zeď v jídelně, aby ho měla možnost vidět co největší část klientů.
Přesně za týden k nám dorazila třída 8.B ze ZŠ Komenského v rámci Dne laskavosti. Opět nás mile překvapili různými druhy sladkých dobrot, které studenti pekli doma ve svém volnu a zcela dobrovolně. Celý dlouhý program moderovali dva odvážní žáci ve spolupráci se třídní učitelkou a vedoucí sociálně terapeutického oddělení. Program byl velice různorodý a pro naše seniory do té doby netradiční. Mimo pěkné taneční a pěvecké vystoupení bylo unikátní zařazení ukázky soudobých hraček pro náctileté, dva mladí muži prakticky předvedli mnoho hraček v akci. Zajímavým překvapením bylo i zařazení hry „Kufr", kdy samotná třídní učitelka předváděla seniorům různé předměty a senioři měli za úkol uhádnout, k čemu předmět slouží. V závěru proběhla unikátní diskuze, při které žáci jeden po druhém zodpovídali otázky seniorů.
Ve druhé polovině měsíce nás opět navštívila paní Eva Kubšová z děčínské knihovny a připravila si pro naše seniory přednášku na téma: první republika, doplněnou o zajímavé knižní publikace.
O den později odjela skupinka klientů na Oslavu narozenin Kiwanis panenky do Ústí nad Labem, která je určitým poděkováním za spolutvorbu látkových Kiwanis panenek, které v závěru putují na dětské oddělení ústecké nemocnice.
Bc. Dita Hornová

Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 429 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...