1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Pátek, 19 Leden 2018 17:34

Ježíškova vnoučata potěšila seniory

Napsal(a) 

Ježíškova vnoučata – to je název projektu Českého rozhlasu, který pomáhá plnit přání osamělým seniorům v domovech pro seniory po celé republice. Do této úžasné aktivity se zapojil i náš Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem na Kamenické ulici a jeho koordinátorkou se stala Dana Slavíková, kterou jsem o celé akci vyzpovídala.
Jak probíhalo zapojení našich klientů do projektu?


Děkujeme za možnost být součástí projektu, dal nejen našim klientům, ale i mně samotné možnost poznat, že dobro mezi lidmi nezmizelo. Po opadnutí počáteční nedůvěry ze strany klientů jsme do systému zadali 32 přání, z nichž byla k dnešnímu dni všechna splněna. Kromě individuálních přání jsme zahrnuli i ta pro skupinové aktivity, obdrželi jsme hudební CD a DVD, cestopisná DVD, kdy se klienti hlavně zajímají o místa, kde se narodili, kde prožili část života.
Které přání Vám přišlo nejzajímavější?
Je těžké je takto hodnotit, protože každý, kdo přispěl, pomohl už jen svým dobrým úmyslem. Nyní se velmi těšíme na jaro, kdy máme do revitalizovaného parku slíbenou sochu, což bylo společným přáním našich klientů, kteří v těchto prostorách rádi tráví svůj čas.
Objevovala se pouze přání materiálního charakteru?
Kdepak, spousta klientů ocení čas, který jim někdo věnuje. Jedním ze zážitkových přání bylo zahrát si šachy. Jeden z našich klientů býval skvělým šachistou, bohužel nyní k sobě nemá „parťáka". Jakub Kanta, jedno z Ježíškových vnoučat, spolu se svým kamarádem uspořádal pro něj i další zájemce z řad klientů šachový turnaj a bylo z toho velice příjemné odpoledne.
Dalším zajímavým zážitkem bylo vystoupení sopranistky Věry Poláchové Kavanové a klavíristy Jiřího Horčičky z Divadla F.X.Šaldy v Liberci. Pro všechny přítomné nezapomenutelný zážitek!
Jakým způsobem se dárky ke klientům dostávaly?
Některé přišly poštou, většinou doplněné o krásné dopisy, obrázky a přání, jiné přišli dárci předat osobně. Radost seniorů byla veliká, bylo dojemné vidět srdečnost, to, jak si i mladí lidé seniorů váží. Spousta dárců připojila k dárečku, o který si senior napsal, i něco navíc.
Jaká byla nejčastější přání?
Nejčastěji se objevovala kosmetika, předplatné časopisů, zdravotní pomůcky, oblečení, různé pochutiny, hodiny, lampička...
Ráda bych poděkovala všem, kteří se do projektu zapojili, bylo opravdu krásné vidět radost a úsměvy na tvářích seniorů. Spoustě z nich připravila Ježíškova vnoučata nezapomenutelné svátky.
Za naši organizaci, Centrum sociálních služeb Děčín, p.o., bych ráda paní Slavíkové poděkovala za to, s jakým nadšením a zapálením se do projektu pustila a kolik času a úsilí mu věnovala.
Více informací o Centru sociálních služeb Děčín, p.o. na www.cssdecin.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/cssdecin.

Přečteno: 422 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...