1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Pátek, 13 Duben 2018 08:10

ZAJÍMAVOSTI OD AKTIVNÍCH SENIORŮ.

Napsal(a) 

Už mnoho let pracuje původně učitelská organizace nyní již doplněná řadou důchodců z jiných pracovišť. Chceme dát lidem našeho věku možnost společných zážitků z vycházek, koncertů, zájezdů, besed a přednášek, kromě toho také je také seznámit s krásami našeho města i jeho okolí, ale i se zajímavými lidmi kolem nás.

Na březnovou schůzku v klubu důchodců jsme pozvali pana Mgr. Martina Manojlína, úspěšného děčínského malíře a grafika, který se zaměřil na tvorbu grafických listů. Význačné místo v jeho tvorbě zaujímají exlibris, jimiž naši předkové označovali své knihy. Dříve tvořili tuto drobnou grafiku pro své klienty i význační umělci své doby, dnes slouží exlibris spíš jako sběratelský objekt. Náš host nám představil své dílo a vysvětlil, jak náročné je vyrobit barevný obrázek technikou linorytu a dřevorytu. O tom, že s námi hovoří význačný umělec, nás přesvědčila řada ocenění na výstavách a soutěžích v Polsku, Rusku, Kanadě, Turecku a opakovaně i v daleké Čině. Na nejvýznamnější světové soutěži exlibris v Belgii získal 2x hlavní cenu a 4x byl oceněn na Trientále exlibris v Chrudimi. Proto není překvapením, že se pan Manojlín stal roku 2015 členem Spolku českých grafiků Hollar.
Jsme rádi, že jsme poznali další význačnou osobnost našeho města. Až skončí stavební práce a dopravní komplikace, zase budeme moci návštěvníky přesvědčovat, že jsou na jednom z nejhezčích míst naší vlasti.
(Senioři-školství-OROS)
Obrázek: grafický list - linoryt ,16 různobarevných tisků, nazvaný "mořská zahrádka", oceněný v soutěži. exlibris v Číně, kam byl pozván 3 krát. Autor: Mgr. Martin Manojlín, Děčín.

Přečteno: 255 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...