1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Úterý, 09 Říjen 2018 18:36

Senioři- školství se vydali do Jeseníků

Napsal(a) 

Letošní horké léto zakončili děčínští senioři, sdružení v odborovém svazu bývalých pracovníků školství vydařeným týdenním pobytem v Jeseníkách. Díky příspěvku magistrátu města jsme si mohli dovolit poprvé objednat autobus na celý týden, což prospělo zvláště lidem s pohybovými potížemi. Dostali se tak i na vzdálenější a hůře přístupná místa.

Díky nápaditým organizátorkám byl na každý den připraven zajímavý program. Počasí nám přálo. Jen jednou nám ranní déšť pokazil plánovaný výstup na Praděd. Ale, pohled na Praděd jsme si neodpustili. Druhý den jsme vyjeli k hotelu Ovčárna a výhled na Praděd byl v plném slunci nádherný. Rána s krásným počasím jsme využili ke cvičení na osvěžujícím horském vzduchu, posilnili se dobrou snídaní a podle své kondice vyrazili do přírody. Ti zdatní dobývali vrcholy, odpoledne se připojili k ostatním a navštívili společně třeba Karlovice s muzeem a ukázkou zručnosti našich předků. Vystoupali z obce Andělská Hora k poutnímu kostelu na Anenském Vrchu a došli až na hotel Koliba pěšky. Dojemně krásný byl výlet k poutnímu kostelu Panny Marie Pomocné nad městem Zlaté Hory. Nádherné bylo uvítání. Při vystupování z autobusu nás vítalo vyzvánění zvonů. Překvapivá byla i návštěva v Jiříkově, u vynikajícího řezbáře Halouska. Vytvořil, množství postav lidí i zvířat od maličkých do betlémů, až po monumenty pro výzdobu veřejných prostranství.
Součástí našeho pobytu bylo i uspořádání sportovních her pro seniory. Soutěžilo 6 družstev v 5 disciplínách. Zúčastnili se všichni. Ti, kteří nezávodili, dělali rozhodčí. Odměněni byli všichni. Každý dostal krásné účastnické medaile.
I večery byly pestré. Ve čtvrtek pozval vedoucí objektu muzikanty a ti zahráli k tanci i ke zpěvu. Vrcholem zábavy byl poslední večer, kdy se někteří převlékli za postavy z pohádek. Diváci se nestačili smát a divit vtipným nápadům jejich režisérky Zuzky. Také se rozdali pamětní listy na pobyt nejstarším účastníkům a organizátorům pobytu. Poslední den jsme ještě navštívili překvapivě krásný zámek v Bruntále a litovali., že ten týden tak rychle uběhl. Byl to nezapomenutelný zážitek, zvláště pro osamělé ženy, které by samy nikam nejely. Proto vřelý dík našim organizátorkám, zvláště Heleně Ryšavé, bez jejíž práce by se zájezd neuskutečnil.
.

Přečteno: 185 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...