1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
seniori ozp rodiny v krizi osoby v krizi
Středa, 23 Leden 2019 08:20

Inzerce ve zpravodaji

Napsal(a) 

                                            

          Nabídka osobní asistenční služby pro občany města Děčína

 

Ptáte se, co je vlastně osobní asistence, co si pod tímto pojmenováním máte představit?

Je to terénní služba, která pomáhá člověku dělat ty věci, které potřebuje ke svému životu, a které by dělal sám, kdyby mohl.

Na konci 60 let založili v Americe hnutí, jehož cílem bylo dosáhnout plné rovnoprávnosti osob se zdravotním postižením a těch bez postižení. K hnutí se postupně přihlásilo mnoho dalších států.

Jedním z hesel, které jmenované hnutí razí, je: Nejlepším odborníkem na svůj život je člověk sám.

Pravděpodobně prvním člověkem, který v Československu žil s osobní asistencí, byla Ing. Jana Hrdá. Ta je vnímána u veřejnosti jako zakladatelka osobní asistence u nás. Byla nejen uživatelkou služby, ale i odbornou pracovnicí, lektorkou, inspektorkou.

Osobní asistence (§39 zákona 108/2006Sb o sociálních službách) se poskytuje bez omezení místa a času. To znamená, že jí lze využít 24 hodin denně a záleží jen na uživateli služby, jakou péči a v jakém rozsahu ji chce využít. Osobní asistence se poskytuje v přirozeném sociálním prostředí uživatele, to je hlavně domácnost, ale i škola, zaměstnání…

Naše agentura osobní asistenci poskytuje od 6 let věku dítěte až po seniory.

Uživatelem služby se může stát každá osoba bez ohledu jakého druhu je jeho postižení - tělesné, zdravotní, smyslové, mentální atp.

Osobní asistent je vlastně pro tyto osoby pomocnou rukou, nohou, uchem, okem, ale i mozkem. Kromě toho je nezbytné, aby asistent měl srdíčko na správném místě. Bez něj se tato služba vykonávat nedá. Asistent dopomáhá člověku dělat ty úkony, které on již sám plně nezvládne. Například pomoc při osobní hygieně, pomoc při zajištění, přípravě a podání stravy, při chodu domácnosti, při obstarávání osobních záležitostí. Chodí společně k lékaři, na procházky, nákupy, po konzultaci s rehabilitačním pracovníkem provádí osobní asistent nácvik motorických schopností a dovedností (cvičení, chůze o berlích apod.).

Služba osobní asistence je pro naše uživatele nezastupitelná, neboť principem našich služeb je komplexní přístup, tzn. nejen praktického charakteru, ale neméně důležitá je i pomoc psychologická. Rozmluva s asistentem mu mnohdy navrací pocit sebejistoty ve vlastní osobnost, kterou často ztrácí tím, že nemá pro svou sníženou mobilitu možnost komunikace s okolním světem.

Jedná se o službu hrazenou.

 

Kontaktní místo agentury se nachází na Teplické ulici 26/25,

Děčín IV - Podmokly, kde ve dnech pondělí a středa od 8,30 do 16,30 hodin sociální pracovnice Bc. Žaneta Šefčíková poskytne potřebné informace o službě.

Kontakty: e-.mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ., telefon: +420 724 588 257

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefon: +420 723 123 050

Dále bližší informace o naší službě najdete na www.asistencedc.cz.

        Součástí služby je poskytování bezplatného základního sociálního

           poradenství.

      

         Agentura je zapojena v Komunitním plánu města Děčína.

        

 

       Eva Zaiptová

     ředitelka

 

 

 

Přečteno: 112 krát

SOCIO-INFO CENTRUM

Informace o sociálních službách v Děčíně
Budova Na Valech MM Děčín
Po, St: 8-12, 13-17
Pá: 8-12
Tel. 412 593 167

HLEDÁTE INFORMACE

DOTAČNÍ ŘÍZENÍ

NÁHODNÉ VIDEO

CHCI SPOLUPRACOVAT

Máte-li zájem zapojit se do procesu komunitního plánování města Děčín, kontaktujte nás...

PROCES KP V DĚČÍNĚ

LOGO KPSS

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ

20.08.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
28.08.2019 - Středa - 15:15 jednání KS OZP
17.09.2019 - Úterý - 09:00 Jednání KS Osoby v krizi
17.09.2019 - Úterý - 13:30 Jednání KS Rodiny, děti a mládež

OCENĚNÍ

DŮLEŽITÉ ODKAZY